29. kolo hokejovej Slovnaft extraligy mužov

08.12.2009 Celý región

HC Slovan Bratislava - HK ŠKP Poprad 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Góly: 20. Róbert Huna (Vaic, Richard Huna), 33. Lažo (Sersen, A. Nedorost) - 13. A. Kroták (Škovira, Fabian), 26. Škovira (A. Kroták, Fabian), 55. Rataj (Klouda, Škovira).
Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše: Vaic na 10 min za nešport. správanie, Bohunický (obaja Slovan) na 10 min za napadnutie hlavy a krku
presilovky: 0:3
rozhodovali: Valachovič - Junek, Šefčík
2740 divákov

Slovan: Rybár - J. Kováčik, Sersen, Tesařík, Tulupov, Bohunický, Turunen - D. Skokan, Hujsa, Demel - Lažo, A. Nedorost, A. Bezák - Róbert Huna, Vaic, Richard Huna - T. Varga, O. Rusnák, Lisoň
Poprad: Melicherčík - Fabian, J. Brejčák, Jasečko, D. Brejčák, Michal Segľa, Kramár, Jelínek, M. Žemba - Škovira, Klouda, D. Buc - Marcel Haščák, Šechný, A. Kroták - P. Segľa, Rataj, Igor Majeský - Mašlonka, P. Svitana, V. Žemba

Zápas začal pomaly, oba tímy sa dlho oťukávali a hra sa prelievala z jednej strany klziska na druhú. Šancí bolo ako šafranu a divákov zdvihol zo sedadiel iba nešťastný teč Sersena, ktorý takmer prekonal vlastného brankára. Prvý gól prišiel až v 13. minúte, no na sklamanie domácich do ich siete. Popradčania hrali presilovku 4:3 a dokonale vyšachovali bratislavskú obranu, keď sa puk dostal po osi Fabian, Škovira až k úplne voľnému Krotákovi a ten ho poslal ponad Rybára do siete. Slovan mohol odpovedať v 16. minúte, no Demel v obrovskej šanci zaváhal a trafil iba do Melicherčíka. Domáci sa však dočkali v samom závere úvodnej časti, puk sa nešťastne odrazil od jedného z popradských zadákov až k Róbertovi Hunovi a pre toho už nebol problém upratať ho za brankárov chrbát. V 26. minúte sa opäť ujal vedenia Poprad a opäť po ukážkovej akcii pri presilovke. Tentoraz mali hostia výhodu o dvoch hráčov a po prihrávkach Fabiana a Krotáka sa trafil Škovira. Po tomto momente Slovan súpera zatlačil a prebral taktovku hry, no neujali sa šance Demela, Skokana ani Laža. Posledný menovaný sa ale dočkal v 33. minúte, keď sa najlepšie zorientoval po Sersenovom nahodení a vyrovnal na 2:2. Aj v úvode záverečného dejstva mal optickú prevahu Slovan, no vedúci gól mal na hokejke Kroták. Popradčania pri presilovke opäť roztancovali domácu obranu, no ich kapitánovi v poslednej sekunde nadskočil puk. Následne mohol skórovať aj jeho náprotivok Vaic ale Melicherčík bol proti. V 55. minúte sa hostia dočkali gólu, keď zásluhou Rataja premenili aj tretiu presilovku a Slovanu uštedrili druhú domácu prehru v sezóne.

Antonín Stavjaňa, tréner Slovana: "Hrali sme na kartu, že Poprad trošičku uťaháme. Polovicu zápasu nám to šlo. Ale hlavne v tej záverečnej tretine bolo z našej strany veľa hlúpych vylúčení napríklad, keď Kováčik vyhodil puk. Poprad tie presilovky zahral výborne a my sme nedokázali adekvátne odpovedať. "
Július Pénzeš, tréner Popradu: "Je to pre nás veľmi cenné víťazstvo, keďže ako sa hovorí, na Slovane sa nevyhráva každý deň. Dnešný zápas rozhodli hlavne presilovky, ktoré sme zahrali dá sa povedať excelentne. V hre päť na päť sa vyskytli chybičky, no našim hráčom naozaj nemám čo vyčítať. Bola tam bojovnosť, bola tam chuť zvíťaziť a tie presilovky nakoniec rozhodli. "

MHC Martin - HC´05 Banská Bystrica 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)
Góly: 15. Appel (Velebný), 29. Galamboš (P. Klepáč, Markovič) - 39. Kútny (Bambúch, Bulík), 40. Rumpel (Češík, Bambúch), 51. Češík (Drotár), 52. M. Dian (Bulík, Miroslav Hlinka), 58. Bulík (Pardavý).
Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: Bambúch na 10 min. za nešport. správanie, Miroslav Hlinka (obaja B. Bystrica) na 10 min za napadnutie hlavy a krku
presilovky a oslabenia: 0:1
rozhodovali: J. Konc - M. Novák, Zvrškovec
2795 divákov

Martin: Dzubina - Velebný, P. Klepáč, Pozník, I. Ďatelinka, L. Matejka, Obuch - Uram, Jabrocký, M. Beran - Appel, L. Říha, I. Dornič - Themár, Markovič, Galamboš - Škumát, Jančovič, M. Ižvolt
B. Bystrica: M. Vojtek - P. Frühauf, Biro, Kolba, Vantroba, Vizváry, Bambúch, Kubka, J. Mocek - Tománek, Bulík, Pardavý - M. Dian, Miroslav Hlinka, R. Paľov - Rumpel, Češík, Drotár - Bendík, Šmálik, Kútny

MsHK Garmin Žilina - HC K-Cero Nitra 1:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 16. Pleva (Škuta) - 36. H. Ručkay (S. Saliji, T. Chrenko), rozhodujúci sam. nájazd premenil H. Ručkay
Vylúčení: 3:3 na 2 min
rozhodovali: Baluška - Brath, Bundil
871 divákov

Žilina: Lipovský - Nádašdi, Kolarz, Hriňa, Horák, Rúfus, Škuta - P. Barinka, Palovčík, R. Krajči - V. Nemec, Škoda, Hájnik - M. Kokavec, M. Hreus, Drevenák - Koložváry, Pleva, Spilar
Nitra: Lakosil - Ďurák, Špelda, V. Vlk, König, Širokovs, Jass, Michal Novák, Ďurkech - S. Saliji, T. Chrenko, H. Ručkay - Gráčik, M. Kováčik, Šátek - Šinkovič, Marek Slovák, E. Čaládi - Marek Tvrdoň, M. Štefanka, Románek

HK 36 Skalica - HK Noves okná Spišská Nová Ves 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Góly: 16. R. Školiak (M. Výborný, T. Višňovský), 31. Lušňák (T. Višňovský, M. Výborný), 34. Jendek (R. Jarolín, T. Višňovský), 45. Hranáč (Pálffy, T. Višňovský), 55. F. Novák (Pálffy).
Vylúčení: 6:4 na 2 min
Rozhodovali: Rudý - M. Orolin, Tvrdoň
2083 divákov

Skalica: Kotvan - Gründling, Hranáč, Schnabel, M. Výborný, Škadra, Jendek, Beňa, Gula - Pálffy, Zálešák, D. Pašek - Lušňák, R. Školiak, T. Višňovský - Kutálek, R. Jarolín, R. Hartmann - E. Novák, F. Novák, Liščák
Spišská Nová Ves: Polc - Ďaloga, Harabin, A. Mrena, Čintala, M. Školiak, Gurčík, Borovský - Holečko, S. Pavličko, Smotrila - Suja, L. Jurík, Macejka - Lemešani, Saluga, Prokop - Hübler, Heizer, Farkašovský

HC Košice - Dukla Trenčín 4:5 po predĺžení (1:2, 2:2, 1:0 - 0:1)
Góly: 9. Rudolf Huna (Šachl, Vorel), 23. Rudolf Huna (S. Gron), 37. P. Bartoš (Vorel), 48. Juraj Sýkora (S. Gron, M. Grman) - 1. Paroulek (Jánoš, Sekeráš), 18. T. Radulay (Troliga), 25. T. Radulay (Troliga), 30. Tybor (O. Ďuriš, Martin Chovan), 63. Fatyka (Tomík).
Vylúčení: 8:6 na 2 min, navyše: Húževka na 10 min za napadnutie hlavy a krku - Jánoš na 10 min za filmovanie, Gabriš na 10 min za nešport. správanie
oslabenia: 1:0
rozhodovali: Kubuš - Bednár, T. Orolin
5625 divákov

Košice: Lašák (18. J. Hudáček) - Kledrowetz, J. Tabaček, P. Mikuš, Chmelo, M. Grman, Deyl - Juraj Sýkora, Húževka, P. Bartoš - Jenčík, Šachl, Vorel - Rudolf Huna, S. Gron, Andrašovský - od 46. min M. Gajdoš
Trenčín: Hiadlovský - Sekeráš, Trefný, Fatyka, Gabriš, Martin Chovan, M. Hlavačka, od 29. min Tybor, od 41. min Jarábek - Tomík, Jánoš, Paroulek - Michel Miklík, Kollár, Dubec - M. Filo, Šimíček, O. Ďuriš - T. Radulay, P. Kopecký, Troliga

1. Slovan BA 26 20 2 0 4 112:52 64
2. Ban. Bystrica 27 17 6 1 3 104:66 64
3. Skalica 28 15 2 1 10 100:81 50
4. Poprad 27 15 0 3 9 84:68 48